top of page
1414.png

HEICO-TEC® 

MULTİ-TOOL

HEICO-TEC® Gergi Somunları avantajlı küçük çok cıvatalı tasarımı sayesinde el ile sıkılıp ve gevşetilebilir. Bu uygulamayı basit, güvenilir ve sağlam yapmaktadır.

Özellikle HEICO-TEC® Gergi Somunlarının seri montajı esnasında kullanım amacıyla HEICO, HEICO-TEC® Multi-Tool’u geliştirdi. Böylece bir HEICO-TEC® Gergi Somununda bulunan tüm cıvatalar aynı anda, montaj yapanın gücüne gerek kalmadan, bir düğmeye basarak çok basit bir şekilde sıkılmış olur.

HEICO-TEC® MULTI-TOOL İLE AVANTAJLARINIZ

  • Tüm cıvatalar aynı tork değeri ile sıkılmış olacak, böylece tork anahtarı ile manuel bir kontrole gerek kalmaz

  • Yaylı lokmaları sayesinde kolayca takılabilir

  • Mevcut bulunan hidrolikli ekipmanlar problemsiz bir şekilde kullanılabilir

  • Optimize edilmiş seri uygulama için

YAPISI VE İŞLEVİ

HEICO-TEC® Multi-Tool’da her bir cıvata için bir mil bulunuyor. Bunlar hidrolik olarak harekete geçiriliyor, böylece her bir cıvata aynı torkta sıkılmış oluyor. Böylece başka aletlerde gerekli olan tork anahtarı ile el ile kontrol etme işlemine gerek kalmıyor, bu da değerli zaman kazandırıyor.

HEICO-TEC® Multi-Tool’un sıkılacak parça üzerine yerleştirilmesi de yaylı lokmaları sayesinde çok kolay oluyor. Ardından gerçekleşen ayarlama esnasında ise lokmalar kendiliğinde oturmakta.

HEICO-TEC® Multi-Tool hareketini pompası, kumandası ve yağ haznesi bulunan bir hidrolik ekipmandan alıyor. İstek üzerine bunu HEICO dan alabilirsiniz yada mevcut elinizde bulunan hidrolik ekipmanı kullanabilirsiniz.

Tork değeri basınç ayar valfinde bulunan hidrolik basınç sayesinde ayarlanır. HEICO tüm HEICO-TEC® Multi-Tool’ların yanında uygun bir dönüşüm tablosu göndermekte.

ht-sreaktionsmutter (1).png
aufbau_multi-tool-c9c8c076.jpg

KULLANIM ALANLARI

multi-tool_einsatz-1-28b91bdd.jpg
multi-tool_einsatz-2-b1fed5ec.jpg

DEMİRYOLU SEKTÖRÜ

RÜZGAR ENERJİSİ

multi-tool_einsatz-3-3e4c4468.jpg

KİMYA

bottom of page